0

Ovisno o tipu bicikla koji želimo voziti. Brdski, cestovni, trkaći, hybrid? Veličina bicikla je krucijalna za užitak i performanse u vožnji, pa i za zdravlje. Naime loša pozicija vozača, pilota, kapetana  bicikla može uzrokovati bolove u leđima, koljenima, vratu itd…  Generalno pravilo kod internet kupovine bicikla je izmjeriti nekoliko parametara samog sebe ili osobe za koju kupujemo bicikl i  usporediti dobivene mjere sa veličinama okvira u tablici za tip bicikla koji želimo. Najčešće to bude pun pogodak. U najgorem slučaju bicikl možemo zamijeniti. Mjere koje su nam potrebne ovisno o tablici su: visina vozača i unutarnja dužina noge (dakle od prepona do poda).

Za brzo utvrdivanje veličine okvira

izmjerite unutarnju dužinu noge tj. točku od prepona do poda i odaberite okvir koji je kad prekoračite bicikl, barem od 2 do 5 centimetara niži od te mjere.

VELIČINA:475054586164
A - cijev sjedala470500540580610640
B - gornja cijev525530550580600620
C - kut cijevi volana7272.57373.57474
D - kut cijevi sjedala74.57473.57372.572.5
E - stražnja vilica417417417417417417
F - razlika između osovina707070686868
G - istup vilice454545454545
H - međuosovinski razmak981985992101310221041
I - duljina cijevi volana909090125145185